Co vlastně jíst?

jídlo1

Vloni jsem zkoušela všechno možné. Nejprve jsem začala s dietou od Mačingové. Ofotila si její jídelníček na měsíc, který předepisuje ve své knize a poctivě dodržovala její recepty. Vydržela jsem to ale pouze 14 dní. Tato dieta mi nedělala dobře, po čtrnácti dnech jsem byla permanentně nafouklá a vzhledem k mým pracovním podmínkám (open space) i permanentně ve stresu, že se totálně znemožním, když „ufouknu“.

Poté jsem narazila na knihu Kurta Tepperweina „Pryč s kyselostí“ a začala si kontrolovat pH moči. Z hrůzou jsem zjistila, že jsem totálně kyselá. Pustila se do užívání různých přípravků na snížení kyselosti a s tím i podle rady výše uvedené knihy na zvýšení podílu syrového ovoce a zeleniny a oříšků. Při pravidelných kontrolách u lékaře se ukázalo, že toto byl krok správným směrem. Cukr, cholesterol šly dolů a i ostatní sledované hodnoty z krve i moči se zlepšily.

Zajímavé mi přišlo zkusit si půstování. Několik lidí kolem mne to zkoušelo, přečetla jsem několik zajímavých článků na webu, poradila jsem se s kolegyní, která držela 7denní půst a pustila se do toho. Řekla jsem si, že začnu jednodenními půsty. Jednodenní půst jsem zvládla, i když večer jsem měla drobné problémy (hlad, bolest hlavy a jiné). Vícedenní půst jsem ale absolutně nezvládla. Bolest hlavy byla tak silná, že jsem pomalu nemohla ani dýchat, dělalo se mi špatně od žaludku a pocit hladu byl tak silný, že jsem nedokázala myslet na nic jiného.

Po dobré zkušenosti s nasazením syrového ovoce a zeleniny a oříšků a zlepšení mého zdraví jsem hledala něco, jak změnit moje stravování. Ideálně zhubnout a úplně se uzdravit.

Field of spring flowers and perfect sunny day

Narazila jsem na raw food stravování. Dokonce jsme společně s kolegyněmi objevily i několik zajímavých restaurací v Praze, kde se připravuje jídlo jen formou raw food. Koupila jsem si i kuchařskou knihu, abych si mohla sama připravovat tento druh jídla. Bohužel jsem to nevydržela déle než několik měsíců. Zhubnout se mi podařilo jen pár kg, ale každý večer jsem se přímo prala s různými chutěmi. Trápila jsem se tak dlouho, až jsem to vzdala. Vrátila jsem se alespoň částečně k vařené stravě. Poměr ovoce, zelenina k vařené stravě je od 50:50, někdy 70:30, ale také 30:70. Chutě na maso jsem se nezbavila vůbec. Absolutně jsem omezila pečivo, místo příloh se snažím jíst právě zeleninu, i když někdy napařovanou či grilovanou.

Včera jsem poslouchala průvodní slovo Petra Chobota k nějakým meditacím a jeho názor na stravu, půsty a styl života. Líbilo se mi, že on maso nezatracuje, ale hovoří o tom, že je veliký rozdíl mezi masem rybím a drůbežím a masem vepřovým nebo hovězím. Prase je velice inteligentní tvor (stejně jako pes) a podmínky, v kterých žije a i způsob jeho zabití není zrovna dvakrát humánní. Všechny jeho strachy, deprese z průběhu jeho života i smrti se v něm kumulují a pak se na nás přenesou z jeho masa. Snižují se tím naše vibrace. Takže ten, kdo chce dál duchovně růst, by se měl tomuto masu vyhnout. Totéž platí o mase hovězím. Ryby a drůbež také nejsou chováni v úplně nejlepším prostředí, ale jsou to tvorové, kteří tyto horší podmínky neprožívají tak intenzivně, jako vepř nebo kráva. Když na to přijde, na smrt reagují i rostliny, akorát je neslyšíme. Tím pádem bychom nemohli jíst vůbec nic (což je zřejmě naše budoucnost).

Pokusím se nastavit si jídelníček jinak a vyzkoušet, co bude mému tělu vyhovovat, abych večer neměla chutě, hlad a aby se mi podařilo více zhubnout.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *